Realizētie Darījumi

AS Kekava ABT

Callidus Capital darbojās kā ekskluzīvs finanšu konsultants darījuma strukturēšanā un kapitāla piesaistē uzņēmumam Kekava ABT Latvijas pirmajā lielajā PPP ceļu būves projektā. Rezultātā Latvijas Valsts Ceļi un Kekava ABT parakstīja 23 gadu DBOM (design, build, operate, maintain) koncesijas līgumu, savukārt Eiropas Investīciju Banka (EIB) un Ziemeļu Investīciju Banka (NIB) darījumā nodrošināja ilgtermiņa finansējumu. Kopējās investīcijas projektā pārsniedz EUR 130 milj.

SIA Cēres akmens

Callidus Capital pārstāvēja SIA Cēres akmens finansējuma piesaistīšanas procesā, kā rezutātā tika noslēgts gandrīz 1 miljona EUR vērts finansējuma darījums ar AS Signet Bank. Finansējums paredzēts nekustamo īpašumu iegādei valsts nozīmes karjera Cēre teritorijā, tādējādi paplašinot SIA Cēres akmens jau piederošo karjera daļu.

SIA Cēres akmens ir grants uz smilts karjera izstrādes uzņēmums, kas galvenokārt veic karjeru izstrādi valsts nozīmes smilts-grants atradnē Cēre.

SIA Alpha Osta

SIA Callidus Capital kā ekskluzīvs finanšu konsultants vadīja darījumu, kā rezultātā Callidus klientam - Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvai sabiedrībai LATRAPS - piederošs uzņēmums SIA ASNS Investment iegādājās 50%+1 kapitāldaļu uzņēmumā SIA Alpha Osta. LATRAPS ir lielākais lauksaimniecības uzņēmums Latvijā ar vairāk kā 1100 biedriem. Viens no LATRAPS darbības veidiem ir graudu un rapšu realizācija un eksports.

SIA Alpha Osta termināļa kuģu iekraušanas jauda pārsniedz 20 tūkstošus tonnu dienā un kopējais graudu glabāšanas apjoms ir virs 100 tūkstošiem tonnu. Tās piestātnē var apkalpot visdažādākās kravnesības kuģus, ieskaitot PANAMAX kuģus ar kopējo ietilpību virs 70 tūkstošiem tonnu. Šī darījuma rezultātā LATRAPS iegūst gan iespēju ātrāk un kvalitatīvāk nogādāt graudus kuģos, gan papildus graudu uzglabāšanas jaudu.

AS ELKO Grupa

Callidus Capital kā ekskluzīvs finanšu konsultants sadarbībā ar Signet Bank kā emisijas organizētāju vadīja AS "ELKO Grupas" obligāciju emisiju rezultātā emitējot obligācijas par kopējo summu 20 miljoni EUR.
Obligācijas iegādājās vairāk kā 80 investori no Baltijas valstīm, Vācijas un Maltas - tostarp bankas, pensiju plāni, investīciju fondi, apdrošināšanas kompānijas, kā arī privātie investori. Darījumā kā investors piedalījās arī AIF Altum Kapitāla Fonds, kuram šis bija pirmais ieguldījums. Obligācijas tiks kotētas alternatīvā vērtspapīru tirgus “Nasdaq Riga First North” sarakstā.

AS “Elko grupa” ir dibināta 1993. gadā un ir Baltijā lielākais IT produktu, sadzīves elektronikas un risinājumu izplatītājs. Pārstāvot 400 IT ražotājus, “Elko” piedāvā plašu produktu klāstu un sniedz pakalpojumus vairāk nekā 10 tūkstošiem mazumtirgotāju, vietējiem datoru ražotājiem, sistēmu integratoriem un dažādu nozaru uzņēmumiem 11 valstīs Eiropā. IT produktu un sadzīves tehnikas vairumtirgotājs. Elko grupa 2020.gadā sasniedza 2 miljardi USD apgrozījumu.

Latvijas Propāna Gāze SIA

Callidus Capital konsultēja Latvijas Propāna Gāze (LPG) kredītu garantiju piesaistē no valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM, kas labvēlīgi palīdzēja LPG kreditējošai bankai – pagarināt kredītu atmaksas termiņus un pārplānot kredītu atmaksas grafikus atbilstoši uzņēmuma naudas plūsmai, nodrošinot stabilu tālāko darbību un attīstību.

Latvijas Propāna Gāze SIA

Callidus Capital konsultēja Latvijas Propāna Gāze (LPG) atbalsta Covid-19 krīzes skartajiem eksportējošiem uzņēmumiem krīzes seku pārvarēšanai saņemšanai no LIAA, rezultātā LPG saņēma atbalstu 350 tūkst. EUR apmērā.

Latvijas Propāna Gāze ir lielākais sašķidrinātās naftas gāzes piegādātājs Latvijā ar plašu mazumtirdzniecības tīklu – 53 gāzes uzpildes stacijām un 350 propāna gāzes balonu izplatīšanas punktiem.
Uzņēmumam pieder 70% no auto gāzes un vairāk kā puse no šķidrinātās naftas gāzes apkures un gāzes balonu tirgus Latvijā. Covid-19 krīzes iespaidā uzņēmumam bija nepieciešamība pēc papildus apgrozāmajiem līdzekļiem.

Latvijas Propāna Gāze SIA

Callidus Capital konsultēja Latvijas Propāna Gāze (LPG) apgrozāmo līdzekļu COVID-19 seku pārvarēšanai saņemšanā no valsts attīstības finanšu institūcijas ALTUM, rezultātā LPG saņēma apgrozāmo līdzekļu aizdevumu 1 miljona EUR apmērā.

Latvijas Propāna Gāze ir lielākais sašķidrinātās naftas gāzes piegādātājs Latvijā ar plašu mazumtirdzniecības tīklu – 53 gāzes uzpildes stacijām un 350 gāzes balonu izplatīšanas punktiem. Uzņēmumam pieder 70% no auto gāzes un vairāk kā puse no sašķidrinātās apkures gāzes un gāzes balonu tirgus Latvijā.

GoWood

Callidus Capital veica GoWood biznesa plāna pieņēmumu analīzi saistībā ar sausi kaltētas malkas ražotņu izveidi Latvijā, un sniedza savu atzinumu fondam ZGI Capital, kurš plānoja veikt un rezultātā arī veica ieguldījumu GoWood biznesa plāna realizēšanai.

Par GoWood:
Dibināts 2019. gadā ar mērķi kļūt par vadošo sausi kaltētas malkas ražošanas uzņēmumu reģionā, attīstot ražotnes Daugavpilī, Balvos, Ludzā un Limbažos.

IPAS INDEXO

Callidus Capital tika nolīgts kā akcionāru finanšu konsultants pircēju piesaistei un darījuma organizēšanai. Callidus Capital nodrošināja veiksmīgu darījumu izpildi, kā rezultātā 9 akcionāri pārdeva savas akcijas, kas ir 19.5% no kopējā IPAS INDEXO akciju skaita, un 25 investori iegādājās minētās akcijas par kopējo summu 1.9 miljoni eiro. Akcionāri savas akcijas pārdeva, trīskāršojot savu aptuveni pirms trīs ar pus gadiem ieguldīto kapitālu.

IPAS INDEXO

Callidus Capital kā ekskluzīvs finanšu konsultants vadīja ieguldījumu pārvaldes sabiedrības INDEXO kapitāla palielināšanas procesu, kā rezultātā IPAS INDEXO ir palielinājusi pamatkapitālu līdz 3 miljoniem eiro. Investīcijas piesaistītas, jo INDEXO pārvaldīto aktīvu vērtība sasniedza 200 miljonus eiro, kas ir likumā noteikta robeža augstākām kapitāla prasībām. Investori INDEXO jaunās akcijas iegādājās par cenu, kas novērtē uzņēmumu 10 miljonu eiro vērtībā pirms kapitāla piesaistes. INDEXO kopš dibināšanas ir bijis visstraujāk augošais Latvijas pensiju tirgus dalībnieks, un jaunais kapitāla apjoms ļaus turpināt uzņēmuma veiksmes stāstu.

AS Smiltenes piens

Callidus Capital darbojās kā ekskluzīvs finanšu konsultants privātam investoram 96.3% uzņēmuma Smiltenes Piens kapitāldaļu izpirkuma darījumā, nodrošinot darījuma koordinēšanu, vadot pārrunu procesu ar pārdevējiem, kā arī piesaistot finansējumu izpirkumam no BPM Mezzanine Fund.

AS Smiltenes Piens ir viens no Latvijas vadošajiem piena produktu ražotājiem, nodrošinot plašu produktu klāstu un labi atpazīstamus zīmolus gan vietējā, gan eksporta tirgos.

SIA KOOL Latvija

KOOL ir inovatīvs zīmols Latvijas degvielas uzpildes staciju (DUS) tirgū ar jaunu un mūsdienīgu konceptu. KOOL stratēģija lielā mērā balstās uz konkurētspējīgām cenām, kā arī izcilu klientu pieredzi, piedāvājot rūpīgi atlasītus un lokāli ražotus pārtikas produktus.

"Callidus Capital" SIA darbojās kā ekskluzīvs KOOL finanšu konsultants, palīdzot visos kapitāla piesaistes posmos kopš 2016.gada. Callidus Capital izstrādāja Biznesa plānu un finanšu modeli, kā arī piedalījās uzņēmuma stratēģijas izveidē, rezultātā veiksmīgi piesaistot sākotnējo kapitālu KOOL Latvija darbības uzsākšanai 2016.gadā, kam sekoja 2.kārtas investīciju piesaiste 2018.gada jūnijā un novembrī.

Kopš dibināšanas Callidus Capital ir piesaistījis KOOL finansējumu vairāk kā 7.5 miljonu eiro apmērā no dažādiem vietējiem uzņēmējiem, kā arī privātiem un institucionāliem ieguldītājiem, tai skaitā no vadošā riska kapitāla fonda Baltijā Baltcap (www.baltcap.com)

Baltcap reference

SIA Energia Verde

Callidus Capital kā ekskluzīvs finanšu konsultants vadīja darījumu par AS Energoeco piederošo 70% SIA Energia Verde daļu pārdošanu finanšu investoram Baltcap Infrastructure Fund. Callidus Capital komanda konsultēja pārdevēju visos darījuma aspektos, ieskaitot: pārdošanas procesa izstrādē, investoru saraksta sastādīšanā un viņu uzrunāšanā, due diligence procesa koordinēšanā, uzņēmuma vērtības analīzes sagatavošanā, stratēģisko un taktisko alternatīvu novērtēšanā un pārrunu vešanā par darījuma dokumentāciju.

SIA Energia Verde pieder jauna biomasas koģenerācijas stacija Rīgā ar uzstādīto elektrības ražošanas jaudu 3.98 MW un siltuma ražošanas jaudu 18 MW, izmantotais kurināmais - šķelda. Uzņēmuma visa saražotā elektrība tiek tirgota Enerģijas Publiskajam Tirgotājam AS, savukārt, siltums tiek tirgots Rīgas Siltums AS.

SIA Hanza Holdings

Zemes īpašuma Rīgā Hanzas ielā 14B pārdošanas darījuma organizēšana Capitalica Asset Management.

SIA Hanza Holdings

Darījuma vadīšana un finansējuma piesaiste 3.1 miljonu eiro apmērā SIA Hanzas Business Center saistību izpirkšanai no Raiffeisen Bank International AG un Austrijas uzņēmuma SRED GmbH.

AS INDEXO

2,3 miljonu EUR kapitāla piesaiste ieguldījumu pārvaldes sabiedrībai AS INDEXO no vairāk kā 30 Latvijā pazīstamiem uzņēmējiem un vadītājiem. Finanšu un Kapitāla Tirgus Komisijas licences iegūšanas procesa koordinēšana.

Kinetics Nail Systems SIA

Callidus Capital SIA darbojās kā ekskluzīvs Kinetics finanšu konsultants, uzņēmuma vadībai palīdzot un vadot darījumu par 100% uzņēmuma daļu izpirkumu (MBO) un Kinetics preču zīmes izpirkumu no ASV partnera.
Rezultātā klients veiksmīgi tika refinansēts uz citu banku, piesaistot papildus finansējumu 100% kapitāldaļu izpirkumam ar ALTUM garantiju.

Kinetics Nail Systems SIA ir profesionālās nagu kosmētikas zīmols – nagu laku un roku kopšanas produktu ražotājs un izplatītājs Eiropas un pasaules tirgū. Uzņēmums jau šobrīd eksportē 93% produkcijas uz vairāk kā 30 pasaules valstīm.

RP SIA Rīgas Satiksme

Callidus Capital pārstāvēja Rīgas pašvaldības SIA Rīgas Satiksme pārrunu vešanā un finansējuma piesaistē no vietējām bankām, kuru rezultātā tika piesaistīts finansējums no SEB bankas 100 miljonu eiro apmērā. Finansējums paredzēts investīcijām tramvaju infrastruktūras uzlabošanā, Brīvības ielas DEPO renovācijā, ūdeņraža ražošanas un uzpildes stacijas būvniecībā, kā arī jaunās Skanste tramvajas līnijas izbūvē.
Preses relīze:
Rīgas satiksme

SIA OK Īpašumi

Vairāk kā 10 miljoni EUR finansējuma piesaiste un darījuma vadīšana 70% kapitāldaļu izpirkumam no Norvēģu investīciju fonda
Uzņēmumam pieder tirdzniecības centrs Ogrē “Dauga” ar kopējo platību 8000 kvm, kas iznomāti 54 nomniekiem. TC Dauga ir lielākais tirdzniecības centrs Latvijā, kas atrodas ārpus Rīgas.

Latvijas Propāna Gāze SIA

Callidus Capital piesaistīja finansējumu 20 miljoni EUR apmērā SIA Latvijas Propāna Gāze , kas tika novirzīts uzņēmuma mazākuma akcionāra kapitāldaļu izpirkumam un uzņēmuma attīstībai. Lai nodrošinātu uzņēmumam labākus darījuma nosacījumus, attīstības finansējuma daļai tika piesaistīta ALTUM garantija.
Latvijas Propāna Gāze SIA ir lielākais sašķidrinātās gāzes piegādātājs Latvijā, nodrošinot 70% auto gāzes tirgus pieprasījuma, 60% māju apkurei nepieciešamo LPG un ap 50% LPG cilindru piegādi. Tāpat uzņēmums nodrošina LPG eksportu un tranzītu.

SIA KOOL Latvija

KOOL Latvija ir jauns degvielas mazumtirdzniecības un pārtikas konceptveikalu tīkls Latvijā, kas dibināts 2016.gada septembrī.
Callidus Capital izstrādāja Biznesa plānu un finanšu modeli, kā arī piedalījās uzņēmuma stratēģijas izveidē, rezultātā veiksmīgi piesaistot sākotnējo kapitālu vairāk kā 3 miljoni EUR apmērā KOOL Latvija darbības uzsākšanai.
Kapitāls, galvenokārt, tika piesaistīts no vietējiem privātiem investoriem un riska kapitāla pārvaldnieka ZGI Capital.

Dzintaru 28, Latvia

Uzņēmuma kapitāldaļu novērtējums
2016. gadā Callidus Capital veica SIA Dzintaru 28 kapitāldaļu novērtējumu uzņēmuma investoru uzdevumā. SIA Dzintaru 28 ir daudzdzīvokļu kompleksa Jūrmalā, Dzintaru prospektā 28 un Dzintaru prospektā 26 īpašnieks, projekta attīstītājs ir Ordo Group.

Latvijas Piens, Latvia

Konsultācijas un saistību restrukturizācijas procesa vadīšana
2016. gadā Callidus Capital sniedza konsultācijas un vadīja Latvijas Piens saistību restrukturizācijas procesu, kura rezultātā tika panākta vienošanās ar Valsts Kasi par valsts galvojuma procentu likmes samazināšanu un atmaksas grafika maiņu un tika panākta vienošanās ar Latvijas Piens finansējošo kredītiestādi, kura pagarināja saistību atmaksas grafiku, būtiski samazinot ikmēneša pamatsummas maksājumu. Papildus Callidus Capital sniedza konsultācijas Latvijas Piens akcionāriem LATRAPS un DZĒSE par parāda kapitālizāciju pamatkapitālā, rezultātā tika palielināts Latvijas Piens pamatkapitāls par 3 miljoniem EUR.

RP SIA Rīgas Satiksme

Callidus Capital pārstāvēja Rīgas pašvaldības SIA Rīgas Satiksme sarunās ar Eiropas Investīciju banku (EIB) un Ziemeļu Investīciju banku (NIB), kuru rezultātā tika veiksmīgi piesaistīts finansējums 135 miljoni eiro apmērā, noslēdzot līgumus par finansējuma saņemšanu no EIB 75 miljonu eiro apmērā un NIB 60 miljonu eiro apmērā.
Tas ir Latvijā pirmais aizdevums transporta nozares attīstībai, kas piešķirts ar Eiropas Stratēģisko Investīciju fonda (ESIF) atbalstu (Junkera plāns). Finansējums paredzēts investīcijām zemās grīdas tramvaju satiksmes infrastruktūrā un 20 jaunu zemās grīdas tramvaju iegādei, kā arī ar ūdeņradi darbināmu transportlīdzekļu iegādei un investīcijām ūdeņraža ražošanas un uzpildes stacijas būvniecībā.
Preses relīze:
Rīgas satiksme

OOO AEROEXPRESS, Krievijas Federācija

Konsultants, starptautiska eksporta finansējuma darījuma reorganizācija un restrukturizācija, parāda kapitāla piesaistes ietvaros jaunu vilcienu iegādei
OOO Aeroexpress ir privāts dzelzceļa pasažieru pārvadājumu operators Maskavā no pilsētas centra uz trīs lielākajām pilsētas lidostām.

Latvijas piens, Latvija

Kapitāldaļu pārdošana
Latvijas Piens ir viens no vadošajiem Latvijas piena pārstrādes uzņēmumiem. Callidus Capital organizēja darījumu, kura rezultātā Latvijas lielākais lauksaimnieku kooperatīvs Latraps kļuva par vadošo Latvijas Piens akcionāru iegūstot 73,28% Latvijas Piens kapitāldaļu.

Monea, SIA Monetizator, Latvia

Privāta investora piesaiste
Monea ir vadošā mobilo maksājumu platforma Latvijā. Privāta investora piesaiste. Callidus Capital partneris Valdis Siksnis kļūst par Monea Padomes priekšsēdētāju.

Energia Verde

Energia Verde SIA 100% kapitāla daļu iegāde un papildus kapitāla piesaiste biomasas koģenerācijas stacijas būvei Salaspils novadā, Latvijā.
Callidus Capital organizēja darījumu, darījuma apjoms 15 milj. EUR.

Lattelecom, Latvia

Strateģiskās plānošanas atbalsta pakalpojumi
2015. gadā Callidus Capital sniedza atbalstu uzņēmuma SIA Lattelecom strateģiskās plānošanas procesā.