Ieva Jāgere

Vadošā Partnere

Ieva ir profesionāla finanšu eksperte ar vairāk kā 15 gadu pieredzi korporatīvajās finansēs – vadījusi investoru piesaistes, uzņēmumu pirkšanas/ pārdošanas un apvienošanās darījumus (M&A), dažāda veida finansējuma piesaistes darījumus, veikusi padziļinātu finanšu izpēti (due diligence), uzņēmumu novērtēšanu un sniegusi vadības konsultācijas.
Ieva ir vadījusi darījumus, piesaistot kapitālu uzņēmumiem vairāk kā 300 miljoni EUR apmērā.

Ievas vadītie darījumi:
– Konsultēja IPAS Indexo akciju līdzpārdošanas darījumos (2020-2022), kur pēdējā darījumā tika piesaistīti 17 jauni investori. Pēc šī darījuma IPAS INDEXO vērtība ir aptuveni 42 miljoni eiro (14 eiro par 1 akciju) (2022).
– Darbojās kā ELKO Grupas ekskluzīva finanšu konsultante un kopā ar Signet Bank vadīja obligāciju emisiju par kopējo summu 20 miljoni eiro (2022).
– Privāto un institucionālo investoru piesaiste degvielas mazumtirgotājam Latvijā SIA “KOOL Latvija” vairāk kā 7 miljoni EUR apmērā. Jau no pašiem KOOL pirmsākumiem piedalījās tā sākotnējā koncepta, stratēģijas un biznesa plāna izstrādē, kā arī strukturēja visu investīciju piesaistes procesu, kas tika realizēts 3 kārtās.
– Biomasas koģenerācijas stacijas SIA “Energia Verde” 70% kapitāldaļu pārdošana Baltcap fondam, pārdevējs SIA “Energoeco”.
– Finansējuma piesaiste no Eiropas Investīciju Bankas (European Investmen Bank) un Ziemeļu investīciju bankas (Nordic Investment Bank) pašvaldības uzņēmumam Rīgas Satiksme kopējā apmērā 135 miljoni EUR, kā arī finansējuma piesaiste no SEB bankas 100 miljoni EUR.
– Vairāk kā 10 miljoni EUR finansējuma piesaiste SIA “OK Īpašumi” un darījuma vadīšana 70% kapitāldaļu izpirkumam no Norvēģu investīciju fonda. Uzņēmumam pieder tirdzniecības centrs Ogrē “Dauga”, kas ir lielākais centrs Latvijā ārpus Rīgas.
– Lielākajam sašķidrinātās gāzes piegādātājam Latvijā SIA “Latvijas Propāna Gāze” piesaistīja finansējumu 20 miljoni EUR, kas tika novirzīts uzņēmuma mazākuma akcionāra kapitāldaļu izpirkumam un uzņēmuma attīstībai.

Darba pieredze pirms pievienošanās Callidus Capital komandai:
– no 2012.gada līdz 2016.gadam ieņēma korporatīvo finanšu direktores amatu finanšu un investīciju konsultāciju uzņēmumā Oaklins M&A Baltics Ltd (starptautiskas investīciju asociācijas Oaklins biedrs, www.oaklins.com).
– no 2006.gada līdz 2012.gadam Ieva darbojās Swedbank, kur bija korporatīvo klientu projektu vadītāja.

Akadēmiskā izglītība:
– augstākā līmeņa vadītāju maģistra grāds (Executive MBA) Rīgas Ekonomikas Augstskolā (Stockholm School of Economics in Riga)
– Latvijas Universitātes sociālo zinātņu maģistra grāds programmā starptautiskā ekonomika un bizness
– Ventspils Augstskolas sociālo zinātņu bakalaura grāds vadībzinātnē, mārketingā un loģistikā.